CAMYÜNÜ BORU - LEVHA

Yerli olarak temin edilen, inorganik hammaddelerin 1200ºC - 1250ºC’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu olusmaktadir. Kullanim yeri ve amacina göre farkli boyut ve teknik özelliklerde, degisik kaplama malzemeleri ile silte, levha, boru ve dökme seklinde üretilebilmektedir. Isi yalitim, ses yalitimi ve akustik düzenleme ile birlikte yangin güvenligide saglamaktadir.Isi iletkenlik beyan degeri λ≤0,040/mK’dir.Su buhari difüzyon direnç faktörü µ=1’dir.Kullanim sicakligi -50 / +250ºC araligindadir. Baglayicisiz camyünü ürünler 500°C’ye kadar kullanilabilmektedir. Ayrica -200 / +400ºC araliginda kullanilan özel camyünü ürünler de üretilebilmektedir.Sicaga ve rutubete maruz kalmasi halinde dahi, boyutlarinda bir degisme olmaz.Zamanla bozulmaz, çürümez, küf tutmaz, korozyon ve pas yapmaz. Böcekler ve mikroorganizmalar tarafindan tahrip edilmez.Higroskopik ve kapiler degildir.Kaplamasiz camyünü ürünler TS EN 13501-1’e göre ”yanmaz malzemeler” olan A1 sinifindandir. Saint – Gobain Isover, Fransa TEL Lisansi ile üretilmektedir. bVQI tarafindan verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetimi Sistemi, OHSAS 18001 Isçi Sagligi ve Is Güvenligi Yönetim Sistemi ve ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi Sertifikalarina sahip tesislerde üretilmektedir. TS EN 13162 Standardina tabi Izocam Camyünü ürünler, Yapi Malzemeleri Yönetmeligi (305/2011/AB) çerçevesinde CE isareti tasimaya haizdir.
Camyünü Prefabrik Boru Yalıtımı

Alüminyum Folyo Kaplı Camyünü Boru Yalıtımı
 
Kaplamasiz veya alüminyum folyo kapli, yüksek birim agirlikta cam yününden imal edilen borular olup sanayi borularinin, kalorifer, merkezi isitma ve günes enerjisi tesisatlarinin isi yalitiminda, borularin terlemeye veya donmaya karsi yaltiminda ayrica basinçli su borularinda titresime ve sese karsi kullanilir.

Uygulama ve Kullanim Alanlari

Uygulama yapilacak hat’in anma çapina uygun Camyünü Prefabrik Boru seçilir.Kesim yerinden açilarak yerlestirilir. Ek yerlerinde bosluk kalmayacak sekilde uygulama tamamlanmalidir.

Kaplamasiz borular bitüm emülsiyon veya bitümlü örtüler, galvaniz veya alüminyum ceket giydirme sureti ile kaplanir. Kaplamalarin ek yerleri yapistirma, kenetleme, perçinleme veya vidalama sureti ile tespit edilir. Soguk hatlarin yalitiminda kullanilan alüminyum folyo kapli borularda ise bindirme payi üstündeki yapiskan bant ve buhar kesici folyo kaplama, montaji çok kolaylastirir.


Çıplak Camyünü Boru Yalıtımı
 
Bu uygulamada iki borunun ek yerleri mutlaka 7,5 cm eninde kendinden yapiskanli alüminyum folyo bantlar ile kapatilarak buhar geçisine tamamen mani olunmalidir. Borularin montajinda iki kat uygulama yapiliyorsa, ek yerlerinin sasirtilmasina dikkat edilmeli, son kat ek yerinin borunun alt kismina gelmesine özen gösterilmelidir.
Camyünü Levha

Camyünü Klima Levhası (Çıplak / Alüminyum Folyolu / Camtülü Kaplı)
 
Bir yüzü alüminyum folyo veya siyah camtülü kapli camyünü levha olup havalandirma ve klima kanallarinin distan isi yalitimi, içten ses yalitimi amaciyla kullanilir.

Uygulama ve Kullanim Alanlari

Uygulamanin amacina göre kaplamasiz, alüminyum folyo kapli veya camtülü kapli klima levhasi seçimine karar verilir. Levhalar uygulanmadan önce kanallarin uygulama yapilacak yüzeyleri, toz veya yag kalmayacak sekilde temizlenmelidir. Kanallarin disardan isi yalitimi uygulamalarinda, soguk kanal yalitimi yapilacaksa mutlaka yogusma riskine karsi alüminyum folyo kapli levhalar kullanilmalidir. Levhalar alüminyum folyolu yüzeyi disa gelecek sekilde, kanal disina tespit edilmis pimlere (5-6 adet/m2) geçirilerek uygulanir. Levhalarin ek yerleri, dikkatle hava geçirimsiz olacak sekilde kendinden yapiskanli alüminyum folyo bant ile yapistirilir. Kanallarda hem isi, hem de ses yalitiminin istendigi durumda ise içten camtülü kapli klima levhasi uygulamasi tercih edilmelidir. Bu durumda levhalar, camtülü kapli yüzü içe bakacak sekilde kanal iç yüzüne tespit edilmis pimlere geçirilerek uygulanir.

Site İçi Arama

Ulaşım-Google Maps

©2024 EDO Havalandırma. Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer