TAŞYÜNÜ BORU - LEVHA - ŞİLTE

Taşyünü Boru Yalıtımı

Alüminyum Folyo Kaplı Taşyünü Boru Yalıtımı
 
 
Kaplamasiz veya alüminyum folyo kapli, yüksek birim agirlikta tas yününden imal edilen borular olup 250°C’den yüksek sicakliklardaki sanayi borularinin isi yalitiminda, borularin donmaya karsi yalitiminda ayrica basinçli su borularinda titresime ve sese karsi kullanilir.
 

Uygulama ve Kullanim Alanlari

 

Uygulama yapilacak hattin anma çapina uygun Tasyünü Prefabrik Boru seçilir. Kesim yerinden açilarak yerlestirilir. Ek yerlerinde bosluk kalmayacak sekilde uygulama tamamlanmalidir. Kaplamasiz borular bitüm emülsiyon veya bitümlü örtüler, galvaniz veya alüminyum ceket giydirme sureti ile kaplanir. Kaplamalarin ek yerleri yapistirma, kenetleme, perçinleme veya vidalama sureti ile tespit edilir. Soguk hatlarin yalitiminda kullanilan alüminyum folyo kapli borularda ise bindirme payi üstündeki yapiskan bant ve buhar kesici folyo kaplama, montaji çok kolaylastirir. 


Çıplak Taşyünü Boru Yalıtımı
 
Bu uygulamada iki borunun ek yerleri mutlaka 7,5 cm eninde kendinden yapiskanli alüminyum folyo bantlar ile kapatilarak buhar geçisine tamamen mani olunmalidir. Borularin montajinda iki kat uygulama yapiliyorsa, ek yerlerinin sasirtilmasina dikkat edilmeli, son kat ek yerinin borunun alt kismina gelmesine özen gösterilmelidir.
Taşyünü Levha

Taşyünü Klima Levhası ( Çıplak - Alüminyum Folyolu - Camtülü Kaplı)

 
Bir yüzü alüminyum folyo kapli tasyünü levha olup havalandirma ve klima kanallarinin distan isi yalitimi, içten ses yalitimi amaciyla kullanilir.

Uygulama ve Kullanim Alanlari

Levhalar uygulanmadan önce kanallarin uygulama yapilacak yüzeyleri, toz veya yag kalmayacak sekilde temizlenmelidir. Kanallarin disardan isi yalitimi uygulamalarinda, soguk kanal yalitimi yapilacaksa mutlaka yogusma riskine karsi alüminyum folyo kapli levhalar kullanilmalidir. Levhalar alüminyum folyolu yüzeyi disa gelecek sekilde, kanal disina tespit edilmis pimlere (5-6 adet/m2) geçirilerek uygulanir. Levhalarin ek yerleri, dikkatle hava geçirimsiz olacak sekilde kendinden yapiskanli alüminyum folyo bant ile yapistirilir.

Taşyünü Şilte

Sanayi Şiltesi

 
Sanayi tesislerinde, proses ekipmanlarinda, büyük çapli borularda isi yalitimi ve yangin güvenligi amaciyla kullanilan tasyünü levhalardir.

 

Uygulama ve Kullanim Alanları

Tasyünü Sanayi Siltelerinin yanmazlik özelligi çok yüksek sicakliga sahip yerlerin isi, ses ve yangin yalitiminda kullanilmasini mümkün kilar. Uygun boyutta kesilen silteler, yalitim yapilacak yüzey üzerine sarilarak ek yerleri galvanizli tel ile tasiyici rabitz tel içinden geçirilerek dikilir. Ek yerlerinde bosluk kalmamasina özen gösterilir. Genis yüzeylerde silteler m2’ye 5-6 adet gelecek sekilde kaynaklanmis tespit pimleri üzerine geçirilerek ve bunlarin uçlarina plakalar tespit edilmek suretiyle uygulanir. Bu tespit pimleri ayni zamanda sac kaplamanin da mesafe tutucusu olur. 650, 700 ve 750 olmak üzere üç ayri özellikte üretilmektedir.

Site İçi Arama

Ulaşım-Google Maps

©2024 EDO Havalandırma. Tüm Hakkı Saklıdır. Designed By SebComputer